طراحی وب سایت فروشگاهی یا همان فروشگاه های آنلاین در زمره ی طراحی وب سایت های اقتصادی به حساب می آیند. هیچ نوع وب سایت دیگری را نمی توان یافت که تا این اندازه به مشتری خود نزدیک باشد. ارتباطی دو سویه که منجر به یک فعالیت اقتصادی شده و برای صاحب وب سایت، سودی را در پی خواهد داشت. یا بهتر است بگوییم برای هر دو طرف (خریدار و فروشنده) سودمند است.
این نوع وب سایت ها، تمام خصوصیاتی که یک فروشگاه فیزیکی مجهز داراست را در خود جای داده اند با این تفاوت که مشتری باید کالا یا خدمات مورد تقاضای خود را از راه دور مقایسه و انتخاب نماید. خصوصیاتی از قبیل قفسه های دسته بندی شده و مشخص، اطلاعات تولید و ماندگاری کالا، مشخصات دقیق کالا، مسائل مربوط به انبارداری، تعداد کالاهای موجود، مسائل مالی، حساب های مالیاتی و…
برخی از خصوصیات بالا در ارتباط مستقیم با خریدار و برخی دیگر برای فروشنده می باشد. به طور مثال، خریدار باید اطلاعات دقیق کالای مورد نظر خود را دریافت کرده و بتواند آن را با کالاهای مشابه مقایسه نماید. ابعاد، وزن، جنس، مواد تشکیل دهنده، کشور مبدأ، ماندگاری کالا و… از مواردی هستند که خریدار به دنبال دریافت اطلاعات آنهاست. در واقع در مرحله ی انتخاب، شما باید تمامی اطلاعات را در اختیار مشتری گذاشته و او را راهنمایی نمایید. این راهنمایی حتی بیشتر از یک خرید حضوری، ضروری است، چرا که یکی از مهمترین فاکتورهای خرید، تجربه ی حضوری و حس لامسه است که از مشتری سلب شده، پس باید جایگزینی برای آن بیابید تا اعتماد او را به دست آورید.

طراحی وب سایت فروشگاهی ، گامی برای نیاز امروز
امروزه با گسترش فرهنگ خرید آنلاین، روز به روز بر تعداد فروشگاه های آنلاین افزوده می شود. این کثرت، موجب افزایش قدرت انتخاب مشتری شده و اوست که بر اساس مزایای رقابتی فروشگاه های مختلف، اقدام به انتخاب می نماید. در واقع نکاتی که در بالا عرض شد، موارد ابتدایی و ضروری هر فروشگاه آنلاین است. در حوزه ی رقابتی، موارد دیگری خودنمایی می کند که در درجه ی بعدی اهمیت قرار دارند: زیبایی و سادگی فروشگاه، راحتی مشتری در محیط وب سایت، مقایسه و تحلیل کالاها، تصاویر گویا و با کیفیت، جشنواره های تخفیفی، شرایط مختلف حمل و نقل، شرایط متفاوت پرداخت هزینه و… که اغلب این موارد به امکانات و نوع طراحی وب سایت بستگی داشته و بعضی از آن ها به سیاست ها و برنامه ریزی مسئولین فروشگاه بر می گردد.

فروشگاه اینترنتی دفتردستک

طراحی فروشگاه اینترنتی دفتردستک

نام “قائمی” از سال 1320 خورشیدی در بازار تحرير و…

طراحی فروشگاه اینترنتی چسب غفاری

طراحی فروشگاه اینترنتی چسب غفاری

صنایع شیمیایی غفاری در سال ۱۳۴۳ به کوشش مهنــدس محسن…

طراحی سایت پایا کروک البرز

طراحی سایت پایا کروک البرز

شرکت پایا کروک البرز در جهت تامین محصولات پلیمری، متناسب…

طراحی سایت مهندسی پزشکی همراه

طراحی سایت گروه مهندسی پزشکی همراه

گروه مهندسی پزشکی «همراه» فعالیت خود را از سال 1379…

طراحی وب سایت شرکت توانا

طراحی وب سایت فروشگاهی شرکت توانا

شرکت توانا ابزار پرتو یکی از شرکت های فعال در…

طراحی وب سایت آنتن هانی

آنتن هانی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز نمود.…

طراحی وب سایت خانه فینگرفود

خانه فینگرفود  با ایده ی ورود هنر و عناصر زیبایی…

طراحی وب سایت دواکالا – داروخانه پرشین

داروخانه پرشین در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده است و آقای…

فروشگاه اينترنتیFestiveART

FestiveART اولین وب سایت فروشگاهی ایرانی آثار هنری است که…

طراحی وب سایت گروه شرکت های بیدار

گروه بازرگانی بیدار از اولین وارد کنندگان قلم های لوکس پارکر،…

طراحی وب سایت شرکت فرانت

برند فرانت در زمینه ارائه خدمات و فروش تجهیزاتHDMI ،…

طراحی وب سایت STEEL MATE

Steelmate تولیدکننده ای پیشرو در صنعت الکترونیک خودرو، با حدود…