۱- سئو نه تنها کاری یکباره نیست بلکه پروسه ای زمان بر است.

این تصور بسیار اشتباه است که پس از راه اندازی وب سایت در مدت کمی مثلا ۱ ماه شما در صفحه اول گوگل قرار می گیرید. شما می بایست قوانین بسیاری را رعایت کنید تا گوگل شما را بشناسد، شما را محترم بشمارد و شما را در صفحات اول و نتایج اول خود جای دهد.

۲- محتوا را افزایش دهید و بروز نگه دارید.

هر چه قدر سایت محتوای بیشتری داشته باشد وب سایتتان با ارزش تر شناخته می شود. محتوا را اختصاصی ایجاد کنید یعنی خودتان محتوا را تولید کنید و از جای دیگری کپی نکنید. بهتر است هر روز محتوای جدیدی در قالب اخبار، بلاگ یا هر مطلب دیگری به سایت اضافه کنید تا سایت پویایی داشته باشید.

۳- زمینه فعالیت مشخصی برای خود تعیین کنید.

باید زمینه فعالیت وب سایت مشخص باشد. سعی کنید موضع خود را مشخص کنید و در یک شاخه مشخص فعالیت نمایید. وقتی در یک زمینه خاص فعالیت می کنید مطمئنا می توانید محتوای بیشتر و مرتبط تری در سایت قرار دهید و حتی کاربر این سایت را دوست خواهد داشت زیرا به سادگی مطالب مورد نیاز خود را در سایت پیدا می کند. وب سایت های تخصصی بازدیدکنندگان خاص خود را دارند. فقط بازدید زیاد برای سایت مفید و کارساز نیست. شما می توانید از کاربران اختصاصی درآمد بیشتری کسب نمایید. زیرا نیاز کاربران را دقیقا می شناسید و حتی می دانید به چه دلیل وارد سایت شما می شوند و در جستجوی چه چیزی هستند.

۴- کلمات کلیدی (Keywords)

از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط استفاده نمایید که مربوط به فعالیت سایت و تخصص شما باشد. دقت کنید. این کلمات مورد جستجوی کاربران قرار می گیرند و از این طریق می توانند به سایت شما برسند.

۵- به کار بردن تگ title

از تگ title که در قسمت بالایی صفحه (head) می باشد کمال استفاده را نمایید. عناوین و مطالبی که در این محل قرار می دهید بسیار مهم و در بحث سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

۶- استفاده از متاها

متاها که در قسمت head تعریف می شوند مخصوصا متای keywords , Description وغیره . با اینکه گفته می شود که متای keywords دیگر کاربردی نیست اما نوشتن این متا توصیه می شود.

۷- سعی در فریب گوگل نکنید

گوگل بسیار هوشمند است پس سعی نکنید آن را با هیچ روشی دور بزنید .زیرا پیامدهای منفی و تخریبی آن بسیار بیشتر از سود آن است.

۸- همواره بروز و آپدیت باشید.

گوگل به طور مدام الگوریتم خود را تغییر می دهد. پس هر از چندی زمان بگذارید و کمی تحقیق کنید. سعی کنید از منابع اصلی معتبر برای تحقیق بیشتر استفاده کنید.

۹- زمینه فعالیت وب سایت مهم است.

اینکه زمینه فعالیت وب سایت شما در چه زمینه ایست بسیار مهم است، زیرا گوگل به سایت های قدیمی تر اهمیت بیشتری می دهد. مگر اینکه شما بسیار فعال باشید و سایت را دائما بروز کنید و مطالب بیشتری بگذارید. یادتان باشد باید قواعد سئو و الگوریتم های گوگل را هرچه بیشتر رعایت نمایید .

۱۰- قدمت سایت ارزش محسوب می شود.

گوگل به سایت های قدیمی تر اهمیت بیشتری می دهد. چرا؟ زیرا می داند قطعا این سایت ها، هدف دارند که چندین سال است که فعالیت می کنند. مانند فروشنده ای که برخی مشتریان خاص خود را محترم تر می شمارد. پس شما هم با اهمیت دادن به سایت خود، سایت را برای فروشنده خود که همان گوگل است محبوب و محترم کنید.

۱۱- شبکه های اجتماعی (Social networks)

از شبکه های اجتماعی حتما استفاده نمایید و سعی کنید فعال باشید. حضور در اینستاگرام، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی کمک شایانی به شما خواهد کرد.

۱۲- لینک دادن و گرفتن از سایت های مختلف

چنانچه لینک سایت خود را در سایر سایت ها (رایگان یا پولی) قرار می دهید سعی کنید در زمینه تخصصی شما باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا