یکی از مسائل اصلی در طراحی سایت، بهبود وب سایت های قدیمی است. بهبود وب سایت به منزله ی تغییر ساختار قدیمی وب سایت مشتری برای ارتقای سطح آن و جلب نظر اوست. این بخش برای آن دسته از مشتریانی است که وب سایت فعال دارند ولی از ساختار آن راضی نیستند. گروه طراحی وب سایت در این بخش اقدام به بررسی و تحلیل وب سایت قدیمی و رفع مشکلات و موانع می نمایند.

با ارتقای زبان های برنامه نویسی و تغییر ساختارهای قدیمی طراحی وب سایت، بسیاری از مشتریان اقدام به تغییر ساختار قدیمی وب سایت خود می نمایند. این ارتقاء یکی از ملزومات دنیای فن آوری است.

بررسی و تحلیل وب سایت

در اولین قدم از یک پروژه ی بهبود وب سایت، اعضای تیم اقدام به بررسی و تحلیل وب سایت قدیمی می نمایند. تمامی فاکتورهای یک وب سایت در این مرحله مورد ارزیابی قرار گرفته و با برگزاری جلساتی هدفمند با مشتری، دلایل عدم رضایت او تحلیل می شود.

مشکلات شایع وب سایت های قدیمی عبارتند از: ساختارهای قدیمی برنامه نویسی، عدم پشتیبانی در دستگاه های مختلف، گرافیک نازیبا، سایت بر مبنای فلش، عدم پشتیبانی مناسب شرکت طراحی کننده سایت، عدم پاسخگویی به نیازهای اصلی، گسترش سازمان و عدم توانمندی وب سایت برای نیازهای جدید، سنگینی وب سایت و... که همگی نتیجه ی مشابه داشته و نارضایتی صاحبان وب سایت را به دنبال دارند.

ظاهر گرافیکی وب سایت نیز یکی از دلایل اصلی نارضایتی اغلب دارندگان وب سایت های قدیمی است. ظاهری که نه تنها جذاب نیست، بلکه در دستگاه های مختلف (موبایل، تبلت، لپ تاپ و...) به هم ریخته و مخاطب به سختی می تواند سایت را مشاهده کند.

اما از مهمترین عواملی که وب سایت های قدیمی را ملزم به تغییر می کند، ویژگی ریسپانسیو یا واکنش گراست. ویژگی که باید در هنگام طراحی لحاظ گردد تا وب سایت در هر دستگاه و نمایشگری، به بهترین حالت نمایش داده شود. این ویژگی سبب می شود تا به طور مثال هنگام نمایش وب سایت در دستگاه های تلفن همراه، المان ها تغییر مکان داده و موجب شود تا کاربر به بهترین حالت ممکن وب سایت را مشاهده کرده و کاربری آن مختل نشود. در حالی که وب سایت هایی که در گذشته طراحی شده است، در نمایشگر تلفن همراه نیز به همان صورت نمایش داده شده و مخاطب برای استفاده از منوها، انتخاب بخش های مختلف و حتی خواندن متون با مشکل مواجه می گردد.

از ایده های جدید استقبال کنید...

با پیشرفت تکنولوژی همگام باشید!

هميار قدرتمند شماییم

01

ارائه راهکار

پس از بررسی و تجزیه و تحلیل جامع وب سایت قدیمی مشتری، در صورتی که مشکلات موجود با تغییر و اصلاح برخی بخش های وب سایت قابل حل باشند، راهکارهای کلی ارائه می شود. این راهکارها گاه با تغییر جزئی برخی از بخش های وب سایت و گاه با اضافه نمودن یک یا چند ماژول و پلاگین، منجر به حل مشکلات و تغییر نظر مشتری خواهد شد. البته قابل ذکر است که تجربه نشان داده است در اکثر مواقع برای رفع ایرادات، بستر وب سایت باید به کلی تغییر یافته و از نو طراحی و پیاده سازی شود.

02

رفع ایرادات و نواقص

در صورتی که در جلسات بررسی و تحلیل وب سایت، راهکاری جهت رفع موانع و جلب نظر مشتری به دست آمد، عملیات تغییر و اصلاح وب سایت آغاز خواهد شد. این عملیات با توجه به گستردگی آن، از یک هفته تا سه ماه زمان خواهد برد.

03

سیستم جایگزین

در اغب موارد، پس از تجزیه و تحلیل وب سایت قدیمی مشتری، تصمیم بر تعویض کلی ساختار آن گرفته می شود. در این حالت، نیازهای کلی مشتری سنجیده شده و با توجه به تمامی شرایط وی، بهترین سیستم جایگزین معرفی می شود. کلیه عملیات نقل و انتقال اطلاعات قدیمی، ایجاد نقشه وب سایت و ساختار جدید، تنظیم عکس ها و حتی عکاسی محصولات و نگارش مطالب توسط واحد طراحی وب سایت گروه فناوری پرند صورت می گیرد.

بالا