گروه فناوری پرند، ارائه دهنده نرم افزار ITIL از جمله ServiceDesk Plus فارسی و Wendia POB. ارائه نرم افزار CRM vTiger فارسی. با ما تماس بگيريد: 88501357 - 88501358
منو

مديريت دارايي و پيکربندی

مديريت پیکربندی و دارایی POB، متشکل از شناسایی، ضبط و گزارشات مربوط به اقلام مختلف فناوری اطلاعات، از جمله نسخه ها و روابط متعدد، می باشد. این اقلام، شامل سخت افزار، نرم افزار و مستندات مربوطه می گردند. تمامی ابزارهای مربوط به مدیریت سیستم می توانند در پایگاه داده پیکربندی چند بعدی (CMDB) قرار گیرند، و POB می تواند به صورت بصری کل محیط پیکربندی شما را نمایش دهد.

مديريت یکربندی و دارایی POB، اطلاعات مربوط به اقلام پیکربندی را فراهم می آورد و اینگونه تمامی فرایندهای وابسته به مدیریت خدمات را پشتیبانی می کند؛ این امر، این امکان را در اختیار سازمان شما قرار می دهد که دارایی های با ارزش خود را کنترل کنید و از این طریق، به برنامه ریزی مالی، قابل مشاهده نمودن تغییرات نرم افزاری، کاهش استفاده از نرم افزار های غیر مجاز و کاهش هزینه ها، کمک می نماید.

 


مزايا برای سازمان شما

امروزه، زیرساختهای پیچیده فناوری اطلاعات، نیازمند مدیریت پیکربندی به شکلی مناسب و با استفاده از اطلاعات مرتبط است. انجام چنین کاری، این امکان را برای سازمانها فراهم می آورد که دارایی های با ارزش را کنترل نمایند، همچنین، به برنامه ریزی مالی کمک می کند، تغییرات نرم افزاری را قابل مشاهده می سازد و استفاده از نرم افزار های غیر مجاز و همچنین هزینه ها را کاهش می دهد. نرم افزار POB در تمامی موارد مربوط به مديريت پیکربندی و دارایی، شما را پشتیبانی می نماید.


مزايا برای کاربر

مديريت پيکربندی و دارايي POB (CAM)، اطلاعات مربوط به اقلام پیکربندی و مستندات مربوط به آن را فراهم می آورد. این اطلاعات، تمامی فرآيند های مدیریت خدمات را پشتیبانی می نمایند و بسیار مرتبط با فعالیت کارمندان پشتیبانی، مدیران پیکربندی، مدیران تغییر، توزیع کنندگان و دیگر افرادی که با دارایی های شرکت کار می کنند، می باشد. بعلاوه، اطلاعات دقیقی نیز برای کنترل در دسترس بودن، کیفیت خدمات و تأمین کنندگان در اختیار قرار می دهد.


مدیریت پیکربندی برای حفظ رقابت

سازمان ها، نیاز به کنترل زیرساخت ها و خدمات فناوری اطلاعات خود دارند تا به شکلی کارآمد و موثر عمل نمایند. مديريت پيکربندی و دارايي POB، یک مدل منطقی از زیرساخت های شما را از طریق شناسایی، کنترل، نگهداری و تأیید اقلام پیکربندی موجودتان، فراهم می آورد.


اقلام پیکربندی

نرم افزار POB، اقلام پیکربندی و اطلاعات دقیق مربوط به هرنوع دارایی و سیستم را، کنترل می نماید. نرم افزار POB، پیشینه کامل و اتصال آن به یک مشتری خاص، محل و قرارداد را کنترل می کند و امکانات زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

  • طبقه بندی اقلام پیکربندی بر اساس کالا و نوع آن
  • پیکربندی و نمایش گرافیکی اقلام پیکربندی
  • تنظیم روابط بسیارزیاد بین اقلام پیکربندی
  • تحویل، جایگزینی، جابجایی و به روز رسانی اقلام پیکربندی
  • کپی و حفظ پیکربندیهای استاندارد
  • ادغام با ابزاری همچونMicrosoft SCCM، Zenworks، Enteo، Capa، HP OpenView، Tivoli و غیره.

نرم افزار POB به منظور سهولت نگهداری و حفظ پایگاه داده پیکربندی چند بعدی و به روز نگه داشتن مداوم آن، ابزار های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. این فرایند، به کاهش هزینه ها و به روز نگه داشتن کاملِ پایگاه داده پیکربندی چند بعدی، کمک می کند و بدین ترتیب، برای دیگر انواع ماژول های مدیریت خدمات، اطلاعات دقیقی را در رابطه با پایگاه داده پیکربندی چند بعدی، تأمین می نماید.


مدیریت محصولات

نرم افزار POB ازروابط بسیارزیاد بین محصولات و مشتریان، پشتیبانی می کند. پیشینه محصولات و هرگونه اطلاعات دقیق مربوط به هر محصول، از جمله قیمت خدمات، توافقنامه های سطح خدمات، ضمانتها، تاریخها، و غیره را کنترل می نماید.


مدیریت اقلام

در POB، شما می توانید تمامی کالاها و مدلها را در محیط خود تعریف نمایید. همچنین می توانید مدلهای استاندارد را با توجه به نیاز خود، مشخص و پیکربندی مدل خود، از جمله تمامی اطلاعات دقیقی که به تازگی برای کالای مورد نظر تعریف کرده اید را در پیکربندی اقلام، کپی کنيد.


مدیریت مجوز

نرم افزار POB  در پیگیری دارايي های نصب شده خاص و محصولات نرم افزاری، شما را یاری می رساند؛ بدین ترتیب که شما می توانید توافقنامه های مجوز و سیاستهای تخفیف را پیگیری، تعداد مجوزها و تاریخ پایان انها را کنترل، و توافقنامه های مجوز را با در نظر گرفتن تأمین کننده و نوع دارایی، مدیریت نمایید.


مدیریت چرخه حيات

در POB، شما می توانید کل چرخه حیات تمامی پیکربندیهای اقلام، را نظارت و کنترل نمایید و از این طریق، هزینه ها، فرکانس خدمات و در دسترس بودن را، کنترل کنید.


استهلاک

نرم افزارPOB  به طور خودکار می تواند استهلاک اقلام پيکربندی را بر اساس انواع روش های تشخیص استهلاک (مانند روش خطی و روش انحرافی) محاسبه نماید. از آنجاییکه POB، در حال حاضر، تمامی اطلاعات مربوط به پیکربندی اقلام را ذخیره می کند، استهلاک هر يک از اقلام پيکربندی، می تواند به سرعت پردازش شده و در دسترس قرار گیرد.


نظارت

عملکرد نظارت  POB، به بیانی دیگر  POB KPI Explorer، این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بر هر فرایند مهم، هدف، عملکرد، سطح خدمات و غیره، نظارت داشته باشید. کارکرد نظارت، جزء بخشهای مهم فرایند مدیریت خدمات است، و آن را می توان متناسب با نیاز هر کاربر راهکار POB تنظیم نمود.


گزارشات

گزینه های مربوط به گزارشات، شما را قادر به ایجاد گزارشاتی در رابطه با هر نوع شاخص کليدی عملکرد می سازند و به شما اطمینان خاطر می دهند که به اهداف کسب و کار خود، دست یافته اید. در دسترس بودن آمار و گزارشات آنلاین، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به طور مداوم، بررضایت مشتری، کیفیت خدمات، سودآوری و روند بازار، نظارت داشته باشید.


“من از توانایی Wendia و POB برای پشتیبانی از فرآیندهای مختلف در کار مدیریت خدمات و مشاوره ما، بسیار رضایت دارم. خط مشی محصولات Wendia ونگرش متواضعانه و برخورداری از کارمندان بسیار متبحر، انجام معامله با آنها را برای ما سهل نموده است. استفاده از نامگذاری ITIL و داشتن بهترین عملکرد، رابطه ما با مشتریان، کارکنان و فروشندگان را کارآمد تر خواهد ساخت”