گروه فناوری پرند، ارائه دهنده نرم افزار ITIL از جمله ServiceDesk Plus فارسی و Wendia POB. ارائه نرم افزار CRM vTiger فارسی. با ما تماس بگيريد: 88501357 - 88501358
منو

داشبوردها و مانيتورينگ

داشبورد، نمایشی تصویری از مهم ترین اطلاعات مورد نیاز برای رسیدن به یک یا چند هدف است – اطلاعاتی تثبیت شده، تنظیم شده و نمایش داده شده در یک صفحه نمایش. همچنین، امکان نظارت بر اطلاعات در یک نگاه را نیز در اختیار قرار می دهد؛ لذا، داشبورد POB، یک راه جدید و بصری قوی برای ارائه داده ها از POB CMDB می باشد.

تصاویر مجسم شده، درک درست ما از اطلاعات صحیح و اطلاعات اضافی را، ممکن می سازند.

 


مزايا برای سازمان شما

داشبورد POB، می تواند شما را در زمینه به اشتراک گذاری داده ها در سراسر سازمانتان، یاری رساند، چراکه کاربران داشبورد POB، الزاما نمی بایست کاربران POB باشند. بنابراین، داشبورد می تواند به عنوان ابزاری نوآورانه برای مدیران اجرایی و مدیران، مورد استفاده قرار گرفته، شاخص های کليدی عملکرد مورد نیاز برای تصمیم گیری را به آنها پیشنهاد نماید.


مزايا برای کاربر

داشبورد، این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا کنترل کاملی بر ارائه جریان اطلاعات، داشته باشند. اطلاعات در لحظه، می تواند در انواع تصاویر گرافیکی رنگی نمایش داده شود، و این امر، تمامی کاربران را قادر می سازد تا به دریافت مروری کلی و منحصر به فرد از داده ها در زمینه خاص مورد علاقه شان دست یابند. راه حل داشبورد POB، حاوی شمار زیادی از ویژگی های غنی تعاملی است و ایجاد، اداره و یا سفارشی کردن آن و هشدارهایش، نیازمند هیچگونه مهارت برنامه نویسی نمی باشد.


داشبورد و حفظ رقابت

برای حفظ توان رقابتی و جلوتر بودن از رقبای خود، شما نیاز به بهینه سازی گردش کار روزانه در سازمانتان دارید. یکی از مواردی که نقشی اساسی در این فرآیند بازی می کند، داشبورد POB است که با ارائه یک سیستم نظارت کارآمد، و در نتیجه یک دید کلی و روشن، به مدیران اجرایی POB و نیز کاربران، در انجام وظایفشان، یاری می رساند.


ویژگی های کاربردی داشبورد POB

داشبورد POB، از مجموعه ای غنی از قابلیت های مشاهده داده ها با استفاده از فناوری ثبت شده هوش بصری، پشتیبانی می نماید. کاربران می توانند دیدگاه های خود را با رجوع به کتابخانه گسترده آن، که حاوی انواع نمودارهای سفارشی، از جمله جداول، نمایش سه بعدی، نقشه های جغرافیایی، نوارهای متریک، سرعت سنجهای متحرک، و نمایش داده سفارشی است، به دلخواه خود، تنظیم نمایند.
برخی از ویژگی های کلیدی عبارتند از:
یکپارچگی با مایکروسافت اکسل – داشبورد POB، از درون ريزی و برون ريزی اطلاعات مایکروسافت اکسل، پشتیبانی می نماید.
ارائه اطلاعات دقیق – داشبورد POB از ارائه داده هایی دقیق از طریق جداول، نمودارها، نقشه ها و غیره، پشتیبانی می کند.
فیلتر اطلاعات محوری – داشبورد POB، توانایی لازم برای ایجاد یک محور در نمودارها و گزارشات نمایش داده شده را فراهم می آورد که فیلتر اطلاعاتی موثری، محسوب می گردد و آن را در اختیار کاربران قرار می دهد.
مبتنی بر مرورگر به صورت 100% – نرم افزار سمت مشتری داشبورد POB، به طور کامل در یک مرورگر وب، اجرا می گردد و با استفاده از فناوری ماکرومدیا فلش، توسعه یافته است.
مقیاس پذیر – داشبورد POB را می توان هم در مقیاسی کوچک برای ده کاربر، و هم در مقیاسی بزرگ برای خدمات رسانی به هزاران کاربر، تنها با یک سرور داشبورد POB، اجرا نمود.
امنیت و امتیازات مبتنی بر وظیفه – داشبورد POB، نیازمند به احراز هویت کاربر، پیش از اجازه دسترسی به نرم افزار است.
کاربر: امکان مشاهده نمودارها و داشبوردهای مجاز شمرده شده توسط مدیر.
تحلیلگر: دارای تمامی توانایی های نقش کاربر، به علاوه توانایی هایی بیشتر، برای ایجاد مسیر اخذ اطلاعات دقیق و استخراج داده های موقت.
مدیر: دارای تمامی توانایی های نقش تحلیلگر، به علاوه توانایی هایی بیشتر، برای ایجاد و مدیریت کاربران، تعیین امتیازات خاص، و کنترل دسترسی کاربران.
سهولت استفاده – داشبورد POB،بسیار بصری و کاربر پسند و مناسب برای کاربران در تمامی سطوح، می باشد و می توان آن را با کمی آموزش، در پایگاه بزرگی از کاربران نیز، اجرا نمود.


نیازهای نرم افزاری

اجرای داشبورد POB نیازمند سه مورد ذیل می باشد:

  • در رابطه با سرویس گیرنده: یک مرورگر وب با ماکرومدیا فلش 7.0 یا پلاگین بالاتر.
  • یک پایگاه داده ارتباط دهنده از جمله: Microsoft SQL Server, Oracle, DB2, MySQL و غیره.
  • سرور کاربردی وب J2EE، از جمله IBM Websphere، BEA Weblogic، Sun One، Apache Tomcat و غیره. نرم افزار سرور Apache Tomcat، به همراه داشبورد POB در یک بسته، ارائه می گردد.

از آنجایی که داشبوردPOB، مطابق با استانداردهای صنعت می باشد، نصب و راه اندازی آن ساده است و به جای هفته ها و یا ماه ها، تنها چند روز به طول می انجامد.


برنامه مشاهده داشبورد در آیفون و آی پد

اخیرا برنامه ای جهت قادر ساختن کاربران اپل / آی فون به مشاهده و تعامل با داشبورد قرار گرفته بر روی سرور POB موجود، ارائه گردیده است.


مزایای داشبوردهای POB

دید کلی از شرکت – داشبوردها،KPI ها، متریکها، و اطلاعات مورد نیاز هدایت عملکرد کسب و کار را در اختیار تصمیم گیرندگان، قرار می دهند.
ترازبندی استراتژیک – داشبوردها، ابزارهایی حیاتی برای نظارت بر سلامت روزانه یک سازمان و هماهنگ سازی اجرا با اهداف استراتژیک می باشند.
اطلاعات به موقع – داشبوردها، امکان دسترسی سریع و به موقع به اطلاعات را فراهم می آورند.
اطلاعات جامع – داشبوردها، دید، هم ترازی، و بینش خاصی را در سراسر سازمان، ایجاد می نمایند.
معرفی اجمالی – داشبوردها، خلاصه کننده تمامی اطلاعات مربوطه در یک برنامه کامپیوتری، می باشند.


” نرم افزار POB متضمن آن است که ما همیشه دقیقا از آنچکه در جریان است مطلع خواهیم بود. بعلاوه، موجب سهولت استخراج آمار می گردد”